Subota, 20 Travanj 2024

Naslovnica arrow Op�enito arrow Odr�ana redovna sjednica Skup�tine

Odr�ana redovna sjednica Skup�tine
Nedjelja, 31 Sije�anj 2010
skupstina U subotu 30. sije�nja 2010. godine s po�etkom u 17.00 sati odr�ala se 70. po redu godišnja sjednica Skupštine Dobrovoljnog vatrogasnog društva Donji Kneginec. Unato� nezgodnom terminu zbog polufinalne utakmice hrvatske rukometne reprezentacije, sjednica je protekla bez poteško�a, ali uz nešto manji odaziv �lanova i gostiju...

Naravno, prije dva tjedna kada se planirala sjednica te slali pozivi teško je bilo predvidjeti da �e naši rukometaši imati utakmicu to�no u terminu koji smo odabrali za našu sjednicu. No, bez obzira na to, sjednica je protekla uspješno i bez poteško�a. U izvještajnom dijelu sjednice svi prisutni mogli su �uti izvješ�a o radu, financijsko izvješ�e i izvješ�e Nadzornog odbora za proteklu 2009., te Plan rada i financija za 2010. godinu.

Izvješ�e o radu podnio je zapovjednik Društva Mihael Magdi�, koji je za tu priliku po prvi puta pripremio izvješ�e u obliku multimedijalne prezentacije s projekcijom na zidu, što je uz popratne fotografije zasigurno obogatilo dosadašnji na�in izvješ�ivanja o radu DVD-a. Aktivnosti su ponovno bile brojne. Od toga valja izdvojiti redovan pregled hidrantske mre�e, ukupno 14 intervencija od �ega je bilo 5 po�ara na otvorenom, zatim 1 po�ar gra�evine, 2 po�ara dimnjaka, 1 po�ar vozila, 2 usluge, 1 javna vje�ba, 1 de�urstvo, te 1 la�na dojava za po�ar otvorenog prostora. U svim intervencijama DVD je proveo ukupno 20 sati, a sudjelovalo je 15 vatrogasaca, koji su utrošili ukupno 113 radnih sati. U prosjeku je na svakoj intervenciji bilo 5.5 �lanova. Od ukupno 12 vatrogasnih natjecanja naša muška ekipa osvojila je ukupno 6 pehara + prijelazni pehar, a najbolji uspjesi bili su: 2. na Memorijalu Krune Modri�a – Leskovec, 2. na Kupu DVD-a Prese�no Viso�ko, 2. na Natjecanju Vrbanovec, 2. na Memorijalu barun Pavao Rauch – Martijanec, 2. na Susretu vatrogasaca Gojanec, te 1. mjesto na Kupu DVD-a Hr�enice.

Financijsko izvješ�e podnio je blagajnik Denis Kaneši�, nakon njega izvješ�e Nadzornog odbora pro�itao je Denis Pofuk, a Plan rada i financija predstavio je predsjednik Društva Vuk Damir.

skupstina Izme�u 60-tak prisutnih na sjednici su bili i brojni gosti: na�elnik Op�ine Gornji Kneginec Goran Kaniški i dona�elnik Robert �uranec, predsjednik VZO Gornji Kneginec Danijel Cvek, zatim pripadnici pet vatrogasnih društava: Kneginec Gornji, Gornji Ku�an, Vara�dinbreg, Lu�an Biškupe�ki i Martijanec, a po prvi puta u našoj sredini i pripadnici Kluba za uzgoj i zaštitu malih �ivotinja, te Udruga dragovoljaca i veterana domovinskog rata – Klub Kneginec.

Zadnja Promjena ( Nedjelja, 14 Velja�a 2010 )