Nedjelja, 16 Lipanj 2019

Naslovnica arrow Intervencije arrow Požar suhe trave - Tomaševec

Požar suhe trave - Tomaševec
Utorak, 29 Rujan 2009
tomasevec U utorak 29. rujna došlo je do požara na otvorenom prostoru na području Općine Sveti Ilija, točnije u mjestu Tomaševec prilikom spaljivanja korova na zemljištu. Zbog nepažnje vlasnice vatra se proširila na okolne parcele i time zaprijetila obiteljskim kućama koje su se nalazile u neposrednoj blizini. Mi smo stigli, ali uz male poteškoće...

tomasevec Po dojavi vatrogasnog operativnog centra (JVP Varaždin) u 15:27h, naša vatrogasna postrojba izašla je na mjesto događaja, ali smo tamo stigli tek u 15:38h zbog kvara na našem kombiju, a u međuvremenu smo presjeli u vozilo DVD-a Turčin i njime došli do konačnog odredišta s ukupno devet vatrogasaca. Kad smo stigli nije bilo potrebe za našom intervencijom, jer je DVD Kneginec Gornji već lokalizirao širenje požara. Na mjesto događaja još su pristigli i vatrogasci dobrovoljnog društva iz Varaždinbrega.