Četvrtak, 20 Siječanj 2022

zaba_logo_transparent.png
Eko-akcija: Čišćenje šume Cukavec
Subota, 20 Oľujak 2010
cukavec Na inicijativu člana Udruge ekologa Hrvatske – Božidara Vupore – pokrenuta je ekološka akcija čišćenja divljih odlagališta otpada na području šume i potoka Cukavec. Akcija je odrađena u subotu 20. ožujka 2010. godine, a u njoj su sudjelovali i vatrogasci, čime su pokazali kako osim požara brinu i o drugim aspektima zaštite ljudi odnosno prirodnog okoliša.

Članovi DVD-a Donji Kneginec su se uz svoje kolege, DVD Kneginec Gornji i DVD Varaždinbreg, organizirano priključili ovoj akciji u kojoj su sudjelovali i nogometaši NK Zagorac, mještani Dugog i Malog Vrha, te ostali brojni mještani. Tako je u toku prijepodneva očišćena velika površina šume, a pritom je prikupljeno oko 40 kubičnih metara otpada. Većinu otpada činio je stari električni otpad, dijelovi automobila, stari štednjaci i bicikli, kao i razno sitno smeće – konzerve, limenke, staklenke i slično. Kasnije su djelatnici KNEKOM-a adekvatno zbrinuli sav sakupljeni otpad.

cukavec Nadamo se da smo svojim sudjelovanjem, kao i svi ostali sudionici pokazali pravi primjer kako se treba ponašati i odnositi prema svojem prirodnom okruženju. Jednostavno je neshvatljivo da u današnje vrijeme još uvijek postoje bezobzirni i nemarni ljudi koji smeće bacaju svuda naokolo, ili doslovno "sebi pod nos". Sav otpad vrlo se lako može zbrinuti unutar kućanstva, ili putem redovitih godišnjih prikupljanja glomaznog otpada. Stoga ovim putem apeliramo na sve građane da otpad ni pod koju cijenu ne odlažu po livadama, šumama i potocima, kako bi sebi i budućim generacijama mogli ostaviti čisti i zdravi okoliš.

Zadnja Promjena ( Ponedjeljak, 29 Oľujak 2010 )

Stalni pokrovitelj
orion-log.jpg