�etvrtak, 28 O�ujak 2024

Naslovnica arrow Op�enito arrow U 96. primio Spomenicu - 70 godina

U 96. primio Spomenicu - 70 godina
�etvrtak, 24 Lipanj 2010
cvjetko U �etvrtak 24. lipnja delegacija DVD-a Donji Kneginec posjetila je svojeg najstarijeg �lana – Cvjetka Viteza, s obzirom da zbog starosti nije mogao biti prisutan kod podjele odlikovanja na sve�anoj sjednici u sklopu proslave 70. obljetnice društva. Tom prigodom naknadno mu je uru�ena Spomenica 70 godina - odlikovanje Hrvatske vatrogasne zajednice za 70-godišnji uspješan rad u vatrogasnoj organizaciji...

Cvjetko Vitez jedini je �ivu�i utemeljitelj DVD-a Donji Kneginec, a paralelno s obljetnicom Društva njemu se navršilo 70 godina �lanstva. Sa svojih 96 godina naš je najstariji �lan, a isto tako i najstariji stanovnik Donjeg Kneginca, ako ne i cijele op�ine Gornji Kneginec. Imati takvog �lana velika je �ast, jer pro�ivjeti gotovo cijelo stolje�e, a uz to ostaviti zna�ajan trag kod utemeljenja i kasnijeg razvoja društva, nije mala stvar. Cvjetko je bio dugogodišnji tajnik DVD-a, a ljudi ga pamte kao zna�ajnog motivatora i pokreta�a glavnih aktivnosti, pogotovo kod gradnje oba vatrogasna doma i izrade krovišta. Isto tako stanovnici sela ga pamte kao vrhunskog majstora "tišljara", jer krovišta mnogih ku�a u Donjem Knegincu nose upravo njegov potpis.

marija   |93.140.255.xxx |2011-02-10 22:36:51
jako lijepo od mladih clanova da se sjete onih starijih koji su osnovali tajDVD

Zadnja Promjena ( Utorak, 06 Srpanj 2010 )