�etvrtak, 28 O�ujak 2024

Naslovnica arrow Op�enito arrow Izborna sjednica Skup�tine

Izborna sjednica Skup�tine
Subota, 07 O�ujak 2009
izborna Kao i sva Društva diljem Lijepe nam naše, tako je i naše malo Vatrogasno društvo odr�alo svoju izvještajnu godišnju sjednicu Skupštine (07.03.2009.), koja je ove godine imala izborni karakter. Naime, svake �etvrte godine odr�ava se izborna sjednica kada se na novo bira rukovodstvo, budu�i da svim du�nosnicima mandat traje ograni�eno �etiri godine.

U izvještajnom dijelu sjednice �lanovi i svi prisutni mogli su �uti detaljna izvješï¿½a o aktivnostima tijekom protekle 2008. godine, ali i �itavog mandata od 2005. do 2009. godine. Ostvareni rezultati u skromnim uvjetima u kakvim je Društvo djelovalo samo potvr�uje da je DVD imao dobre i sposobne ljude na �elu, ali i ostale �lanove na terenu, koji su znali viziju sprovesti u djelo.

Od najva�nijih aktivnosti valja izdvojiti veliku anga�iranost kod vatrogasnih intervencija, gdje je od ukupno 12 izlazaka iz spremišta bilo �ak 7 po�ara, pri �emu je utrošeno ukupno 148 radnih sati. Za usporedbu, kroz protekle �etiri godine prosjek intervencija kretao se od oko tri do �etiri intervencije u godini. U natjecateljskom djelu muška ekipa je bila vrlo uspješna i od 10 natjecanja osvojila pehare za 3. mjesto u Ku�anu, 1. mjesto u Martijancu, 3. mjesto u Gojancu te 2. mjesto u Zbelavi. U pogledu osposobljavanja �lanova DVD je tako�er napredovao, jer smo bogatiji za dva vatrogasna �asnika, dva do�asnika te devet vatrogasaca. Za pohvalu je i zapovjednik DVD-a koji na te�aju za �asnika bio jedan od dvojice najboljih u vara�dinskoj �upaniji.

izborna U izbornom djelu sjednice prvo su izbrani novi �lanovi Upravnog odbora koji je do�ivio dosta promjena, dok je sastav Nadzornog odbora i dalje ostao isti. Za novog-starog predsjednika izabran je ponovno Damir Vuk, a kao nova funkcija u DVD-u uveden je zamjenik predsjednika i na tu poziciju izabran je Mirko Kereti�. Uz to na sjednici su izabrana �etiri predstavnika u Skupštinu VZO Gornji Kneginec, a osoba za zastupanje DVD-a biti �e prema Statutu izabrani predsjednik DVD-a.

Prema Statutu ostale du�nosnike bira Upravni odbor, koji je svoju sjednicu odr�ao nekoliko dana nakon Skupštine, a na njoj je odlu�eno da na mjestu zapovjednika i dalje ostao Mihael Magdi�, novi zamjenik mu je Tomislav Sokoli�, a za novog tajnika je izabran Alen Grabar. U novom mandatu spremištar �e biti Marko Kereti� te blagajnik Denis Kaneši�.

Pred kraj sjednice podijeljene su i diplome za sedam novih vatrogasaca 1. klase, a po završenoj sjednici uslijedio je domjenak i veliko narodno veselje.

Od gostiju sjednici je bio prisutan na�elnik Op�ine Gornji Kneginec g. Goran Kaniški koji je ujedno i obe�ao našem DVD-u novo kombi vozilo idu�e godine, te predsjednik VZO Gornji Kneginec g. Bo�idar �uranec. Od ostalih vatrogasnih društava tu su bili DVD Kneginec Gornji, DVD Vara�dinbreg, DVD Tur�in, DVD Lu�an Biškupe�ki i po prvi puta u našoj sredini DVD Nedelišï¿½e.